Kaçkar Devlet Hastanesine doktor ataması

Sağlık Bakanlığı tarafından Rize'deki hastanelere 10’u uzman toplam 89 doktor ataması yapılacak. Kaçkar Devlet Hastanesine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, İç Hastalıkları, Radyoloji kadroları açıldı.

Kaçkar Devlet Hastanesine doktor ataması

Sağlık Bakanlığı 82'inci Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü münhal kadrolar için başvurular başladı. Bakanlıkça belirlenen kadrolara göre Rize’ye 10’u uzman toplam 89 doktor ataması yapılacak.

3 Eylül’de sona erecek başvuruların ardından 11 Eylül’de kuralar çekilecek ve Rize için açılan kadrolara yerleşecek doktorlar belli olacak.

Kaçkar Devlet Hastanesi’ne; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, İç Hastalıkları, Radyoloji, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne; Endokronoloji ve Metabolizma , Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne; Hematoloji, Tıbbi onkoloji, Kardiyoloji, Rize Devlet Hastanesi’ne; Üroloji, Güneysu Tenzile Erdoğan İlçe Devlet Hastanesi’ne ise; İç hastalıkları Uzmanı kadroları açıldı. İl merkezi ve ilçelerdeki hastanelere toplam 79 pratisyen hekim alınacağı da belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER