İŞKUR Rize'de Hangi Kuruma Kaç Kişiyi Alacak? İşte Tam Liste

İşkur Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, TYP kapsamında temizlik işlerinde Rize genelinde belediye ve kamu kurumları bünyesinde çalıştırılmak üzere istihdam edilecek 305 kişinin hangi kurumlara alınacağını açıkladı.

İŞKUR Rize'de Hangi Kuruma Kaç Kişiyi Alacak? İşte Tam Liste

TOPLUM YARARINA PROGRAM Rize İl/İlçe Kamu Kurum/Kuruluşları ile  çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işlerinin yapılması amacıyla düzenlenecek 6 ay süreli programlara başvurular 18.04.2019-22.04.2019 tarihleri arasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ nden şahsen ya da kurumsal web adresi www.iskur.gov.tr  üzerinden internet ortamında yapılabilecektir. Ayrıca ilçelerde ikamet eden vatandaşlarımız Ardeşen, Çayeli, Çamlıhemşin, Fındıklı, Hemşin, İkizdere, Kalkandere ve Pazar Belediye Başkanlıklarında ;Çayeli, Hemşin ,İyidere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarındaki hizmet noktalarımız aracılığıyla başvuru yapılabilecektir.

Toplam 305 kişilik kontenjan içinSeçim yöntemi %100 kura olacaktır.

Programa katılmaya hak kazanan kişilerin çalışma tarih  aralığı06.05.2019/06.11.2019 dir.

- Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan TYP’lerden yalnızca birisine müracaat edebilecektir.

- Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere;

*Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

*Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançların asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurt ve sığınma evleri,vb.toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

*Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.

- Kura ile sadece asıl katılımcılar seçilecektir. Belirlenen asıl katılımcılar dışındaki programa başvuran diğer kişiler yedek katılımcı olarak değerlendirilecektir

TYP Katılım Koşulları:

1-Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder.  Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

2-18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

3-Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

4-Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

06.05.2019-06.11.2019 TARİHLERİNDE MERKEZ VE İLÇE TYP PROGRAMI

S.NO

KURUM

KONTENJAN

1

RİZE BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI

95

2

İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZ=2 PAZAR=2 Derepazarı=2 çayeli=2  Ardeşen=1 Fındıklı_1 Ç.Hemşin=1 Hemşin=1 İkizdere=1 İyidere=1 Kalkandere=1

15

3

İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ

20

4

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ

Çayeli İlçesinde İkamet edenler

5

5

GÜNEYSU KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ

12

6

PAZAR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

PAZAR=12 ARDEŞEN=5 Fındıklı=5 Ç.HEMŞİN=5

HEMŞİN=3

30

7

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ 12.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Ç.Hemşin=10 Ardeşen=5 Fındıklı= 4 Merkez=3 Güneysu= 3

25

8

FINDIKLI İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

10

9

ARDEŞEN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

15

10

PAZAR İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

13

11

ÇAYELİ İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

16

12

DEREPAZARI İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

8

13

İYİDERE İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

8

14

İKİZDERE İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

6

15

KALKANDERE İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

12

16

HEMŞİN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

6

17

ÇAMLIHEMŞİN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

9

                                                                      

TOPLAM:    305 KİŞİ

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Done
Done - 4 ay Önce

Kuralar nezaman alti aylikmi her kurum okadar icin almasanizda olur beşgisi cok birgişi alsaniz yazik

SIRADAKİ HABER