Haziran Ayı Yaş Çay Paraları Ödeniyor

Çaykur birinci sürgünden kalan Haziran ayı yaş çay bedelleri ile organik çay fark paralarını bu ay sonu üreticilere ödeyecek.

Haziran Ayı Yaş Çay Paraları Ödeniyor

Çaykur birinci sürgünden kalan Haziran ayı yaş çay bedellerini, 29-30-31 Temmuz tarihlerinde üreticilerin hesaplarına aktaracak. Üreticilerin, birer gün sonra hesaplarındaki parayı çekebilecekleri belirtildi.

Çaykur birinci sürgünde 288 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirmiş ve mayıs ayında alınan yaklaşık 136 bin ton yaş çay karşılığı üreticilere 393 milyon lirayı geçen ay ödemişti.Haziran ayında alınan birinci sürgüne ait 152 bin ton yaş çay karşılığı ödenecek 440 milyon liranın ise 29-30 ve 31 Temmuz’da üreticilerin hesaplarına aktarılacağı öğrenildi.

Bu arada organik yaş çay fark bedellerinin de Temmuz ayı sonuna kadar üreticilere ödeneceği ifade edildi.Bu arada ikinci sürgünde bugüne kadar üreticiden yaklaşık 100 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirilirken Çaykur tarafından üreticilerden alınan toplam yaş çay miktarının yaklaşık olarak 388 bin tona ulaştığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER