Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Rize'den bir isim

ABD ve Hollanda'dan bilim insanlarından oluşan bir ekibin, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan kompozit indikator bilimsel etki endeksini kullanarak 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında oluşturduğu en etkili bilim insanları listesine, Türkiye'den 196 bilim insanı girdi. Listede Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Prof. Dr. Adnan Midilli'de yer alıyor.

Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Rize'den bir isim

Prof. Dr. Adnan Midilli yaptığı açıklamada "2019 Yılına kadar ki süreçte DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI listesi açıklandı. Listede dünyanın ilk 500 sıralamasında yer alan üniversitelerden birçok bilim insanının yer alırken listede Türkiye’den 196 bilim insanı yer aldı. Listede Recep Tayyip Erdoğan Üniveritesinden de bir bilim insanı yer aldı. Rabbim bunu bize nasib etti HAMDOLSUN...

Anabilim dallarına göre Türkiye'den listeye en çok bilim insanı 37 kişiyle kimya dalından girerken, klinik tıp 30 kişiyle ikinci sırada yer aldı. Etkinleştirici ve Stratejik Teknolojiler ile Mühendislik de 28'er bilim insanıyla üçüncü sırayı paylaştı. İnşallah cennete girenler listesinde de yer alırız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER