ÇAYKUR’a Avrasya hizmet ödülü

AVRASYA Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sağlayan ve bu bağlamda kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara verilen “Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni’’ Ankara’da gerçekleştirildi. Törende, ÇAYKUR'a hizmet ödülü verildi.

ÇAYKUR’a Avrasya hizmet ödülü
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun da ödüle layık görüldüğü tören, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye Kişinev Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alisher Azamhocayev, Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski, K.K.T.C. Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Kotkut, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve STK ve medya temsilcilerinin katılımıyla icra edildi.
T.B.M.M. Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın elinden ödülünü alan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, törende yaptığı konuşmada; ’’ÇAYKUR ürünleri artık Avrupa’dan Afrika’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar dünyanın 100’den fazla ülkesinde sofraları süslüyor, Türk’ün damak tadını dünyaya tanıtmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalar aralıksız devam ediyor. ÇAYKUR’u ülkemizin yüz akı kurumlarından biri yaparak üretim rekorları kırmayı hedefliyoruz. Bizleri Avrasya Hizmet Ödülüne layık gören EkoAvrasya yönetimini yürekten kutluyorum’’ dedi.
Çaykur, Türk Çayının tanıtımı ile alakalı olarak yurt dışında yapılan etkinlikler kapsamında KKTC, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Romanya, Belarus, Letonya, Estonya, Litvanya, Polonya, Gürcistan ve Azerbaycan’da farklı kültüre mensup binlerce insana Türk Çayıyla tanıştırdı.
Törende; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, Kosova Parlamentosu Başkanvekili Müferra Şinik, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’nin yanı sıra çok sayıda milletvekili, büyükelçi, belediye başkanı, işadamı ödül aldı.
Türk Dünyası Müzik Topluluğu'nun icra ettiği Türk kültüründen ezgilerle, şarkılarla devam eden tören, müzik ziyafetinin ardından sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER