ÇAYKUR Zam Yapmayacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli `Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı`nda açıklamalarda bulundu.

ÇAYKUR Zam Yapmayacak!

Programda ÇAYKUR’un önümüzdeki dönemde zam yapmayacağı da belirtildi.Bakan Pakdemirli, "Zincir marketlerde 50 üründe 2 ay yüzde 10 indirim yapılacak" açıklamasında bulundu.

Et ve Süt Kurumu 10 üründe yüzde 10 indirim yaptı. Atatürk Orman Çiftliği 14 üründe yüzde 10 indirim yaptı. TMO pirinci yüzde 20-40 indirimle arasında satmaya devam edecek. Çaykur önümüzdeki dönemde zam yapmayacak.

5 BÜYÜK MARKET ZİNCİRİ İNDİRİM AÇIKLADI

Market zincirlerinin de indirime gideceğine işaret eden Pakdemirli, "Market zinciri sahibi firmalarımız bugünden geçerli olmak üzere 50 üründe 2 ay boyunca yüzde 10 indirim yapacak." diye konuştu.

Carrefour, BİM, Şok, Migros ve Metro 50 üründe iki ay süreyle yüzde 10 indirim yaptığını açıkladı. KOSGEB alacaklarında 3 ay ilave erteleme yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı tanıtım toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanı sıra iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, Et ve Süt Kurumunun 10 kalem üründe yüzde 10 indirim yapacağını açıkladı.

Sıvı ve toz gübrede indirim

Gübre fiyatlarında da indirime gidileceğini ifade eden Pakdemirli, "Bugünden geçerli olmak üzere sıvı ve toz gübrelerde yaklaşık 35 eşit üründe yüzde 10 indirim uygulanacak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER