Çaykur, Varlık Fonu'na devredildi

Başbakanlıktan, Hazine uhdesinde bulunan bir kısım kamu sermayeli şirketler ile özelleştirme programında bulunan bazı şirketlere ait hisselerin Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye Varlık Fonu'na devredildiği bildirildi. Ziraat Bankası, BOTAŞ, PTT, BİST, TÜRKSAT, ETİ Maden, Çaykur ve Borsa İstanbul, Türkiye Varlık Fonu'na devredildi.

Çaykur, Varlık Fonu'na devredildi
Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Varlık Fonu'na devredilen söz konusu şirketlerin mevcut yönetimleri ve işletme politikaları ile iş planlarının, yatırım ve büyüme stratejilerine uygun olarak devam edeceği, uluslararası finans kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili paydaşlarla sağlanan işbirliğinin sürdürüleceği belirtildi.
 
Açıklamada, Türkiye Varlık Fonu'nun söz konusu şirketleri, Bakanlar Kurulunca onaylanacak Stratejik Yatırım Planı çerçevesinde yöneteceği kaydedildi.
 
 
Başbakanlığa bağlı, ana faaliyet konusu fonların kurulması ve yönetimi olan, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi kurulmuştu.
 
Çaykur ve diğer kurumlarla ilgili alınan bu kararın, söz konusu kurumlar özelleştirmeye doğru mu gidiyor sorusunu akıllara getirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 23:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman KUTANİS
Osman KUTANİS - 3 yıl Önce

Neden endiselendirsin ki evet çıkacak herşey düzelecek

Ümit Can
Ümit Can - 3 yıl Önce

Caykurda elden gitti alkislarrr...

Ümit Can
Ümit Can - 3 yıl Önce

Olacagi buydu

Sokakların Şairi
Sokakların Şairi - 3 yıl Önce

Imdat sutluoglunun ayak bastigi yerde ot bitmez ben bunu yillar once o genel.mudur olunca demistimm yazik

Osman KUTANİS
Osman KUTANİS @Sokakların Şairi - 3 yıl Önce

İmdat Sütlüoğlu yla ne alakası var abi ya

Sokakların Şairi
Sokakların Şairi - 3 yıl Önce

Yavas yavas hersey elden gidiyo yakinda eskiden.aglar kizinca koyle birlikte marabalarida satardi ya yakinda bizide satmasalar eyidur...

Saıt balcı
Saıt balcı - 3 yıl Önce

Arkadaşlar şü ankı yorumlar yersiz halen varlık fonu yeni oluşturulmuş izleyip görmemiz lazım güzel yönetilirse mevcüttan iyide olabılr kotu yönetilirse çokta kotu olabılır ben kurumlar yatırım yapabılır dunyaya açılabilip iyi denetlenirse çök iyi ölür düşüncesindeyim
Ardeşen tarımsal kooparatıf yon kur baş SAIT BALCI

SIRADAKİ HABER