ÇAYKUR Mevsimlik İşçi Alımı Noter Kura Yeri Değişti

ÇAYKUR’un mevsimlik işçi alımına ilişkin Rize ve Giresun için Kalkandere’de çekilecek noter kurası Rize Merkeze alındı.

ÇAYKUR Mevsimlik İşçi Alımı Noter Kura Yeri Değişti

ÇAYKUR'un Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'daki fabrikalarında istihdam etmek üzere alacağı toplam 830 kişilik engelli ve eski hükümlü ile tahmil-tahliye işçisi için başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başlanırken, Rize ve Giresun illeri için 17 Mart Salı günü saat 10.00’da Rize’nin Kalkandere ilçesindeki Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de çekileceği açıklanan noter kurası aynı tarih ve saatte çekilmek üzere Rize merkeze alındı. 

Buna göre Rize ve Giresun’da işe girmeye hak kazanacak mevsimlik işçilerin belirleneceği noter kurası, 17 Mart Salı günü saat: 10.00’da Rize Kapalı Spor Salonunda (ÇAYKUR DİDİ Stadı yanı) çekilecek.

Trabzon için noter kuraları 18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 13.00’da Of Kapalı Spor Salonunda, Artvin için ise 19 Mart 2020 Perşembe günü saat 13.00’da Hopa Spor Salonunda çekilecek.

Rize’de noter kurası kentteki 4 noterden 2’sinin tayini çıkması nedeniyle vekaleten yönetilmesi ve diğer 2 noterin de personel yetersizliği nedeniyle kurada yer almak istememeleri dolayısıyla Rize’nin Kalkandere ilçesine alınmıştı.  Ancak Kalkandere’deki Rize Polis Meslek Eğitim Merkezinin Salonunun izleyici sayısının çok düşük olması nedeniyle kentteki bir noter bürosunun 17 Mart’ta personel takviyesi yapılarak ÇAYKUR noter kurasının Rize Merkeze alınması sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER