ÇAYKUR, Kontenjanı 20’ye Yükseltti

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, Salı gününden itibaren yaş çay alımlarında kontenjanın 20 kg’ye yükselttiğini bildirdi.

ÇAYKUR, Kontenjanı 20’ye Yükseltti

Çaykur olarak birinci sürgün döneminde şuana kadar 179 bin ton çay alımı yapılmış olup günlük alımlarımız 8-9 bin tonlar seviyesinde devam etmektedir.

Yarından itibaren bütün fabrikalarımızda kontenjan uygulamamız, 20 kilogramdan yapılacaktır. Bildiğiniz gibi işletmelerimizin tamamında üretim kapasitesinin üzerine çıkılarak maksimum seviyelerde üretim gerçekleştirilmektedir. İmkânlarımız ölçüsünde maksimum kapasitede üretim yapma çabamız ve üreticilerimizin bizlere uyum anlamında göstermiş oldukları anlayışlı yaklaşım neticesinde; alım yerlerimizde sorunsuz çay alımları ve işletmelerimizde ideal seviyelerde üretim gerçekleştirmekteyiz.

Her defasında belirttiğimiz gibi, üreticilerimizden acele etmeden, mevcut kontenjan uygulamalarımıza uygun çay toplamalarını tekraren hatırlatıyor; Çaykur olarak kota miktarına karşılık gelen çaylarını alacağımız taahhüt etmekteyiz.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEJLA ÇELIK
NEJLA ÇELIK - 1 ay Önce

ALLAH CC RAZI OLSUN ÇAYIMIZ AMA ÖYLE AMA BÖYLE OZELE MAHKUM OLMADAN SATTIK TESEKKURLER KEŞKE ÇAYIMIZI ZAMANA BOLE BILSEK OZAMAN DAHA GUZEL OLACAK

SIRADAKİ HABER