ÇAYKUR'dan kontenjan ve bayramda çay alımı ile ilgili açıklama

ÇAYKUR Kurban bayramı boyunca çay alımı yapacak mı ve kontenjan uygulamaları konusunda açıklama yaptı.

ÇAYKUR'dan kontenjan ve bayramda çay alımı ile ilgili açıklama

ÇAYKUR'dan yapılan açıklamada bayram boyunca çay alımı yapılacağı ve vatandaşın acele etmeden kontenjanı kadar çayını hasat etmesi istendi. Yapılan açıklama şöyle: "Bugün itibariyle ikinci sürgün döneminde 120 bin ton yaş çay alımı yapılmıştır. Malumlarınız üzere ikinci sürgün dönemine 50 kg kontenjan üst sınırıyla başlamamız tepki toplamıştı, ancak alımların hemen başında kontenjan uygulamadaki esas maksadımız; kaliteli çay alabilmek ve üreticimizin bir birinden farklı çay satmasını engellemek istememizden dolayı alınmış bir karardı. Şayet sürgün başında tamamen serbest alım yapılmış olsaydı, birçok üreticimiz doğrudan 15 kg ile çaya başlamış olacaklardı.

Bildiğiniz gibi çayın gelişimi kademeli olarak geldiği için halen tazeliğini korumaktadır. Üreticilerimizin acele etmeden, günlük verilen kontenjan miktarları kadar çay satmalarını rica etmekteyiz. Taahhüt ettiğimiz kota miktarı kadar çay alacağımızı defaten bildirdik ve aynı taahhütlümüzü yine tekrarlıyoruz. Planlamalarımıza göre kontenjan üst sınırı bir iki gün içerisinde 20 kg ve üzerine çıkacaktır. Üreticilerimiz acele etmesinler, arife günü dâhil bayram boyunca çay alımlarına devam edilecektir.

Bütün üretici ve çalışanlarımızın şimdiden Kurban Bayramlarını tebrik eder; bayramın ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ederiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faife saribas
Faife saribas - 1 hafta Önce

Ben caykur dan birsey anlamadım çünkü özelin bir fabrikasi var caykurun birsürü fabrikasi var hem kotayi düşür hem konterjani düşür sonra alacağız diye konuş devlet mi diyeyim caykurmu biz vatandaşlar lan dalgami geciyorsunuz yoksa kufurmu ediyorsunuz bizler çay ilen geçinen insanlariz herşeyimizi çay lan yapiyoruz özel düşük fiyatta aliyor caykur dogru çay alsaydi bizide ucuz çay vermeye mecbur etti hakimi helal etmiyorum

SIRADAKİ HABER