ÇAYKUR, 2. Sürgünü Açıyor. İşte 2. Sürgün Kotası

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 2020 yılı ikinci sürgün alımlarını yarın (7 Temmuz Salı günü) başlatacak. ÇAYKUR'un ikinci sürgünde dönüm başına 450 kilogram yaş çay alacağı öğrenildi.

ÇAYKUR, 2. Sürgünü Açıyor. İşte 2. Sürgün Kotası

8 Temmuz Salı günü (Bügün) itibariyle 2. sürgün yaş çay alımlarına başlayacağı öğrenilen ÇAYKUR'un 2. sürgün kotasını 450 kg olarak belirlediği ve kontejan Randevusuz dekara 50 kilo olarak alımlara başlayacağı belirtildi.

Çaykur'dan yapılan açıklamada;

2020 yılı ikinci sürgün dönemi çay alımlarımız bugünden itibaren (07 Temmuz) başlamış olup üreticilerimizden bu sürgün döneminde dekar başı 450 kg çay alımı yapılacaktır. Fabrika müdürlüklerimize çay alımlarıyla ilgili gerekli bilgilendirmeler
yapılarak bütün alımyeri ekiplerimiz hazır duruma getirilmiştir.
Üreticilerimizden istirhamımız; her ne kadar koronavirisün yayılma hızı kısmen azalmış gibi gözükse de kampanya başlangıcında aldığımız tedbirlere ve ekiplerimizin yapacağı uyarı ve yönlendirmelere bu sürgün döneminde de azami derecede riayet etmeleridir. Devamında ise elbette çaylarını evsafına uygun, kaliteli ve aile fertleriyle birlikte kendilerinin toplamalarını bekliyoruz. Her zaman olduğu gibi bu sürgünde ve devamında üreticilerimizin anlayışlı yaklaşımları ve sahiplenmeleri neticesinde sorunsuz, bereketli hasat dönemleri yaşayacağımıza içtenlikle inanıyoruz.
Sürgün dönemi başlarında üreticilerimizin, çaylarını kısa sürede toplayıp bitirme düşüncesiyle bazı alımyerlerimizde izdiham yaşanabiliyor; ancak bunun önüne geçebilmenin tek yolu üreticilerimizin; acele etmeden, mevcut kontenjan
uygulamalarımıza uygun çaylarını toplamalarından geçmektedir. Çaykur olarak kota karşılığı çayın alımını her dönem söylediğimiz gibi yine taahhüt ediyoruz.
Son olarak, üreticilerimize çağrımız; Önce sağlık diyerek kendimizi ve diğer insanları düşünerek tedbirlere uyalım, Çayımızı evsafa uygun, kaliteli ve kendimiz toplayalım ki; toplayan da, işleyip üreten de, içen de kazansın, mutlu olsun.
Saygılarımızla. İfadeleri Kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER