Çay Üreticilerine Müjde! Mayıs Ayı Çay Paralarını Ödüyor

Çaykur birinci sürgün dönemine ait Mayıs ayı yaş çay bedellerini Haziran ayı sonu itibariyle ödeyeceklerini açıkladı.

Çay Üreticilerine Müjde! Mayıs Ayı Çay Paralarını Ödüyor

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, birinci sürgün dönemine ait Mayıs ayı yaş çay bedellerini 29 ve 30 Haziran'da yaş çay üreticilerinin banka hesaplarına aktaracaklarını söyledi.

2020 yılı birinci sürgün yaş çay alımlarını sürdüren ÇAYKUR, bu süreçte üreticilerden yaklaşık 250 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdi. Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, birinci sürgün dönemine ait Mayıs ayında üreticilerden 100 bin tonun hemen üzerinde bir alım gerçekleştirdiklerini ve bunun karşılığında üreticilere yaklaşık 350 Milyon lira ödeme yapacaklarını kaydetti.

Genel Müdür Vekili Alim, ödemelerin pazartesi ve salı günü üreticilerin hesaplarına aktarılacağını ve üreticilerin bir gün sonra hesaplarındaki parayı çekebileceklerini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil
Halil - 2 ay Önce

Sayın genel müdür randovuyu geçen senekı sisteme döndürün

Mehmet sevinc
Mehmet sevinc - 2 ay Önce

Hergun mubaya yapamayan seyyar anbarlar var randovu sisteme gecildiginfe 2 dönüm uzeri olan mustahsiller sorun yaşıyor haftata 3 gun mubayasi olan var 5 gun olan var 5veya 4gun olanlarin diğerleri gibi randovulu sisteme 3gune ayarlanmasi bilhassa seyar alim yerlerinde çünkü konten lar yaniyor ekisper yazmazsa verilmeyen cay yazilmSi ahlaken manen dogru olmaz duzeltilmesi onemle rica ediyoruz en azindan verdigimiz cayi bilmis oluruz hayali olmaz saygilarimla

SIRADAKİ HABER