AK Parti’de Temayül Yoklaması Yapıldı

AK Parti’de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Belediye başkan aday adaylığı için temayül yoklamaları tüm Türkiye ile aynı anda bugün Rize’de yapıldı.

AK Parti’de Temayül Yoklaması Yapıldı

Rize Merkez İlçe toplantı salonunda yapılan temayül yoklaması 10.00’da başlayıp 16.00’da sona erdi. Oy kullanma işlemleri toplantı salonuna kurulan 7 ayrı paravandaki bilgisayar üzerinden online olarak yapıldı. Teşkilat mensupları kendilerine verilen cipli kartlar sayesinde sisteme giriş yaprak temayül için oylarını kullandı. İlk defa bu temayül yoklamasında kullanılan bu sistemle kullanılan oylar direk olarak genel merkezin sistemine düşerek sonuçlar daha kısa bir süre içinde elde edildi.

Temayül yoklamasında eski Milletvekilleri, eski ilçe başkanları,  il, ilçe ve belde ana kademe, gençlik kolu ve kadın kolu teşkilatları, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanlarıoy kullandı.

Temayül yoklamasında teşkilat mensupları aday adayları dışında aday olarak görmek istedikleri isimleri de listeye yazabildi. AK Parti’li belediye başkanlarının bulunduğu il, ilçe ve belde belediye başkanları için 2’şer, AK Partili olmayan belediye başkanlıkları için 3 isime oy kullanılabildi.

Yoğun katılımın olduğu oylamada 946 teşkilat mensubundan849 Teşkilat mensubu aday adayları için oy kullandı. 

Temayül yoklamasına Genel Merkez MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ve Gençlik Kolları MKYK üyesi Burak Güngörkatıldı.

Temayül yoklaması sonrasında açıklamalarda bulunan Genel Merkez MKYK Üyesi Erol Kaya, “Partimizim tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirdiği temayül yoklamalarını bugün Rize ‘de de gerçekleştirdik. Katılması gereken 946 teşkilat mensubundan 849’u oy kullandı. Dolayısıyla bugün Rize’de ve Rize’nin ilçelerinde kimi aday görmek istiyorsunuz sorusu tüm Türkiye de olduğu gibi bu katılan 849 arkadaşımızın kanaatleriyle ortay konmuş oldu. Teşkilat mensuplarımız hem mevcut aday adaylarıyla ilgili hem de bunun dışındaki önerileri yapmış oldular. Rabbim hayırlı eylesin 31 Mart 2019 da gerçekleşecek yerel seçimlerde güzel bir sonucunda başlangıcını yapmış olduk.” Dedi.

ak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(1).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(5).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(11).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(28).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(30).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(36).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(40).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(45).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(88).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(104).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(131).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(137).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(146).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(170).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(181).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(183).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(187).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(190).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(195).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(198).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(199).jpgak-parti-rizede-temayul-oylamasi-(202).jpg

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 09:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
meryem sofuoğlu
meryem sofuoğlu - 2 yıl Önce

Bu tip oylamalar mevcut olan başkanlarin aday adaylarindan daha çok karelde ettiklerini duşunuyorum cunku mevcut baskan kadin kollarini belde baskanini ve genclik kollarini etrafina toplamiştir butip oylamalarin kalkmasi taraftariyim tesekkurler

SIRADAKİ HABER