53 Gazeteciler Derneği Olağanüstü Kongresi Düzenlendi

"53 Gazeteciler Derneği Olağanüstü kongresi düzenlendi. Dernek binasında yapılan kongrede mevcut başkan Mustafa Bayrak yeniden başkan seçildi."

53 Gazeteciler Derneği Olağanüstü Kongresi Düzenlendi

53 Gazeteciler Derneğinde yapılan Olağan Üstü kongreye 67 üyeden  46 üye katıldı, Divan Başkanlığını Orhan Yazıcılar’ın yaptığı kongrede faaliyet raporları ve Denetleme raporlarının ibrasının ardından konuşan Dernek Başkanı Mustafa Bayrak 10 yıldır başarı ile yürüttükleri Dernek Başkanlığını yeni beyinler ve ufku olan insanlarla yürütmek istediğini belirterek “  Maalesef dernek yükü birkaç kışının sırtında kalmaktaydı, bugüne kadar yapılan çalışmalarda arkadaşlarımızı ve camiamızı en iyi şekilde temsil ettik, Dernek çatısı altında yer alan her üyemiz bizden hesap sorma hakkına sahiptir, sokak ağzı ile konuşanlar ise derneğe hiçbir zaman fayda getirmemiştir, konuşma yeri dernektir ve her üyemiz bizden hesap sorma hakkına sahiptir. Yeni fikir ve düşüncelere her zaman açığız, bu düşünce ile yaptığımız olağan üstü kongremizde daha güçlü bir şekilde hareket edeceğiz” dedi.

Tek liste halinde girilen seçimde Dernek Başkanlığına Mustafa Bayrak yeniden seçilirken yönetim kurulu üyeliklerine ise Turgay Terzibaş, Muhammet Kaçar, Aytekin Kalender, Mustafa Yücel Yazıcı, Fikret Karabulut, Bayram Ali Sarı, Bayram Ali Kavalcı ve Arzu Erbaş seçildi.

Yedek üyeliklere ise Fevzi Çakır, Ahmet Bayraktutan, Orhan Yazıcılar, Tayfun Tan, Ömer Kabil, Cumalı Dalbastı, Hacı Ali Güney, Togay Muradoğlu, Mehmet Kaptan Erbaş seçildi.

Denetleme  asıl üyelikleri ise bayanlara teslim edildi, Dilek Onay Can, Özgür Kaçar ve Filiz Şan seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER