Rize'ye "Yoğun Kar" Uyarısı

Meteoroloji, Artvin ve Rize'nin doğu ilçelerinin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı olacağını tahmininde bulunarakiki ili uyardı.

Rize'ye

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre, Bartın, Sinop, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçecek. İç kesimlerde kar, kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların Artvin ile Rize'nin doğu ilçelerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı olarak görülecek.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji, Artvin ile Rize'nin doğu ilçelerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

RÜZGAR KUVVETLİ ESECEK

Rüzgarın, güney kesimlerde kuzey, kuzey kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Batı Karadeniz kıyı kesiminde, bu gece saatlerinden itibaren ise Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak esecek.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji vatandaşları uyardı.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Meteoroloji, Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü ve devam eden kar yağışı nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

ZİRAİ DON UYARISI

Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında halen tarımsal faaliyette bulunan üreticilerin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul: Parçalı bulutlu. (8)

Ankara: Parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. (2)

İZMİR: Az bulutlu.(12)

Adana: Az bulutlu.(14

Antalya: Az bulutlu.(15)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu.(8)

Erzurum: Parçalı bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.(-10)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. (0)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı bulutlu geçecek.

Ege: Az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı ilçeleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri yağışlı geçecek. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların Artvin ile Rize'nin doğu ilçelerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı olarak görüleceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, Ardahan çevreleri kar yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2013, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER