Bekaroğlu: Ben belediye başkan adayı değilim...

Refah Partisi eski rize millet vekili, insan hakları savunucusu, Prof. Dr. Mehmet bekaroğlu saadet partisinden Rize Belediye Başkanı olacağı şeklinde bazı internet haber sitelerinde yer alan haberleri Nabız Gazetesine yaptığı özel açıklamayla yalanladı.

Bekaroğlu: Ben belediye başkan adayı değilim...

BEN ADAY DEĞİLİM !

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu rizeden Saadet Partisi'nin Belediye Başkan Adayı olduğu şeklinde bazı internet haber sitelerinde yer alan haberleri yalanladı. Bekaroğlu konuyla ilgili nabız gazetesine yaptığı özel açıklamalarda “ben hiçbir partiden Rize Belediye Başkan Adayı değilim. Bende bazı haber sitelerinden kendimin aday olduğumu öğreniyorum. Kesinlikle bu haberler doğru değil . Ben bir siyasetçiyim. Ve bu ülkeye çalışmalar yaparak, hizmet sunmak isteyen bir kişiyim. Ben rize belediye başkan adaylığını düşünmüyorum. Bu haberler sonrası beni çok kişi aradı, hatta bu haberler çıktıktan sonra benim aday olmam için ısrar eden rizeli hemşerilerimin sayısı oldukça yüksek. Ancak, ben saadet partisi'nin il başkanı sayın hasan uzun ile çıkan bu haberler öncesi adaylık konusunu hiç görüşmedim. Kendiside bu haberler sonrası beni aradı o da merak edip sordu.” dedi.

BEN MİLLET VEKİLİ ADAYIYIM

Nabız Gazetesine Belediye Başkanlığına Aday olmadığını söyleyen Prof.Dr. Bekaroğlu önümüzdeki yıllarda yapılacak olan millet vekili seçimlerinde aday olmayı düşündüğünü söyleyerek şunları söyledi ;

“ben rize belediye başkanlığını küçümsediğimden dolayı aday olmadım demiyorum. Böyle bir şeyi söylemekte bütün hemşehrilerime ve Rize halkına hakaret olur. Benim rize halkına büyük bir aşkla hizmet ettiğimi ve edeceğimi Rize halkı yakınen biliyor. Ancak ben Türkiye genelinde daha çok ulusal meselelerde çalışmalar yapmak istediğimden dolayı millet vekilliğini düşünüyorum. Ve gelecek yıllarda yapılacak millet vekilliği seçimlerinde ben Rize'den millet vekili adayı olacağım. Bunu şimdiden Nabız Gazetesi aracılığıyla açıkça söylemekten bir sakınca görmüyorum. Ben ülkenin demokratikleşmesi, daha fazla özgürlükler, daha fazla insan hakları, daha fazla demokrasi konularında millet vekili olarak daha çok katkı sunacağımı düşündüğüm için yerel sorunlarla değil daha çok genel sorunlarla ilgilenmeyi uygun bulduğum için Rize Belediye Başkan Adaylığını düşünmüyorum.”dedi.

İlgili Haber: Saadet'in Rize Adayı Bekaroğlu!

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2013, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER