Osman Aşkın Bak kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir?

Bakanlar Kurulu kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapan Osman Aşkın Bak kimdir? Başarılı siyaset adamı Osman Aşkın Bak aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Osman Aşkın Bak'ın biyografisi

Osman Aşkın Bak kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir?

OSMAN AŞKIN BAK KİMDİR?

11 Ekim 1966 tarihinde İstanbul Üsküdar'da dünyaya gelen Osman Aşkın Bak aslen Rize Pazar Derinsu köyündendir. Baba adı Muhittin, ae adı Fatma'dır. İTÜ Makine Fakültesi’ni bitirdi. Nottingham Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği programında doktorasını yaptı. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 

DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk-İran İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. İTO meclis üyeliğine seçildi. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kasımpaşa Spor Kulübü genel sekreterliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, TFF Genel Kurul delegeliği, Profesyonel Kurul ve Dış İlişkiler Kurulu üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü genel sekreterliği, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimde İstanbul 2. bölgeden milletvekili seçildi. 24. dönemde NATO Parlamenter Asamblesi Sonbahar Genel Kurulu esnasında Bilim ve Teknoloji Komitesi Enerji ve Çevre Güvenliği Alt Komite Raportörlüğü’ne seçildi. TBMM Dışişleri Komisyonu sözcüsü ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesidir. 

Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER