Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-BURSA’da Nilüfer Belediyesi, bitkisel atık yağların çevreye verdiği zararların önüne geçmek ve öğrencilerin bu konuda bilinçlenmelerini sağlamak için, 'Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması' düzenliyor. 28 Şubat’ta başlayacak yarışmanın ödül töreni 3 Haziran’da olacak.

'Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması', İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 9’uncu kez düzenlenecek. Yarışma, ilçedeki bütün ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor. Bitkisel atık yağların çevreye verdiği zararların engellenmesi ve öğrencilerin de çevrenin korunması konusunda bilinçlenmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 28 Şubat’ta başlıyor. Öğrenciler evlerinde toplanan atık yağları okullarına götürerek, belediyenin okullarına koyduğu bidonlarda toplayacak. Öğrenciler bu sayede hem çevreyi korumaya hem de okullarının ödül kazanmasına katkıda bulunacak.

20 Mayıs’a kadar sürecek kampanyada, en fazla atık yağ toplayan 6 okul ödüllendirilecek. Ayrıca bu 6 okulda en fazla yağ getiren 3 öğrenciye de ödül verilecek. Yarışmanın ödül töreni 3 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde yapılacak. (DHA)

FOTOĞRAFLI