Laz Gelin İle Hemşinli Damatın Aşkı

Bir Karadeniz Aşk Hikayesi... Laz Gelin Hemşinli Damat...

Laz Gelin İle Hemşinli Damatın Aşkı

Rizeli Roman Yazarı Sunar’ın, “Laz Gelin Hemşinli Damat” Kitabı Çıktı

2017 yılında, “İLA” isimli roman kitabıyla önemli bir okuyucu kitlesi kazanan, Rizeli roman yazarı İlhan Sunar’ın ikinci kitabı, “Laz Kralı Viçe’li Çona” isimli kitabı da bir hayli beğenildi.

Rizeli roman yazarı bürokrat İlhan Sunar’ın üçüncü roman kitabı olan, “Laz Gelin Hemşinli Damat” isimli 190 sayfalık romanı Son Çağ yayınları tarafında basıldı.

Laz Gelin Hemşinli Damat, isimli romanı ile ilgili özet bilgi veren yazar İlhan SUNAR, “Bölgemize özgü tamamen hayâli olarak kurguladığım bu romanım yöremize özgü yaşam tarzlarını dramatize etmektedir. Çocukken derede yüzerken boğulmaktan kurtaran Hemşinli Arif, artık Asuman’ın hem kahramanı hem de sevgilisidir. Ergenlikte ise gerçekten aşk ateşi ile yanmaktadır. Babasından dolayı bu sevdadan kurtulmak için, ne kadar kendini zorlasa da her geçen gün sevdası daha da artmaktadır. Arif ile evlenmesine doktor babasının kariyeri ve zengin aile refleksiyle bu evliliğe karşı çıkacağını bildiği için, Arif’i lise ve üniversite eğitimi yapmasını ister. Hem de rol model olacağını ve Hemşinlilerin kaderi değişeceğini anlatır. Kendisi gibi zengin aile kızları olan iki arkadaşı da Hemşinlilere sevdalandığını öğrenir. Birlikte hareket etme kararı alırlar. Dört yıllık fakülteyi Arif ile beraber okurlar. Lise öğretmeni olurlar. Ama yine evlenmelerine babası karşı çıkıp, ya ben ya da Arif dediğinde bütün zenginliği bırakıp Arif ile evlenirken arkadaşları da aynı anda evlenmişlerdir. ” diye konuştu.

İLHAN SUNAR KİMDİR?

16.05.1967 tarihinde Rize İli fındıklı İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Fındıklı’da yaptı. Lise 2. ve lise 3. sınıfta lise satranç şampiyonu olurken, lise 3. sınıfta liseler arası Türkiye Satranç Şampiyonası’nda Rize satranç şampiyonu oldu. 15.11.1990 tarihinde Gazi Üniversitesi’nde memur olarak göreve başladı. 1995’te Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler, 2000 yılında aynı Üniversite ve Fakülteden İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2004’te Gazi Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokuluna, Yüksekokul sekreteri olarak atandı. 2011’de Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Yüksekokuluna, Yüksekokul sekreteri olarak atandı. 2017 yılında İla ve Laz Kralı Viçe’li Çona adlı kitaplarla yazarlık hayatına başlamış olup, bir yılda yazmış olduğu bu üçüncü romanıdır. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER