İSTANBUL HAMSİ VE HORONA DOYACAK

Soğuk kış günlerinin sosyal etkinliklerinin vazgeçilmesi haline gelen hamsi günleri İstanbul’da da boy gösterecek, Ümraniye ve Esenler belediyesi hamsi ziyafeti verecek.

İSTANBUL HAMSİ VE HORONA DOYACAK
 Karadenizlilerin ve tüm Türkiye’nin vazgeçilmez damak tatlarından hamsi kış aylarının vazgeçilmez besin kaynaklarından olurken, Sosyal etkinliklerin ikram menülerinde de bir numara olmaya devam ediyor, soğuk geçen kış aylarında hamsi avında yaşanan bolluk belediyelere fırsat doğruyor, Karadeniz’de Akdeniz’de ve bir çok bölgede yapılan etkinlikler ücretsiz dağıtılan tonlarca hamsi vatandaşların vazgeçilmezi.

18 Ocak Esenler

Esenler ve Ümraniye belediyeleri duyurdukları etkinlikle hamsi şölenine davette bulundu. Esenler Rizeliler Derneği ve Esenler Belediyesinin organize ettiği 6. Hamsi ve Horon Festivali, Esenler dörtyol meydanında 18 Ocak Pazar günü  saat 13:00’da gerçekleşecek

25 Ocak Ümraniye

Ümraniye Rizeliler Derneği ve Ümraniye belediyesi tarafından organize edilen 2. Hamsi ve Horon Festivali ise 25 Ocak Pazar günü Ümraniye yeni meydanında saat 12:00’da başlayacak

Yöresel Sanatçılar

Hamsi ve Horon festivalleri ücretsiz olacak. Yöresel sanatçıların ve çeşitli etkinliklerin olacağı açıklanan etkinliklerde konuklara hamsi ikram edilecek. 

Kaynak: Patikaa.com

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER