İmzalar atıldı! Ukrayna ordusuna Türk gözü

ASELSAN, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin envanterindeki anti-tank füze sistemlerinde termal nişangah olarak kullanılmak üzere, 'dörtgöz-S termal kameralar' ile haberleşme ihtiyacı kapsamında 'askeri telsiz' satacak. ASELSAN ve Ukrayna Ordusu arasındaki savunma alanındaki işbirliğine

İmzalar atıldı! Ukrayna ordusuna Türk gözü

TÜYAP'ta düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nın (İDEF-19) ikinci günü, savunma sanayisini güçlendirecek işbirliği anlaşmalarıyla devam ediyor. Bu kapsamda Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme ihtiyacının karşılanması amacıyla, ASELSAN ve Ukrayna devlet kuruluşu Spets Techno Export (STE) arasında 'Yazılım Tabanlı Askeri Telsiz' ve anti tank füze sistemi için ASELSAN ürünü Dörtgöz Termal Kamera Tedariki sözleşmeleri imzalandı.

 

 

"PROJENİN BAŞARIYLA SONUÇLANMASINI BEKLİYORUZ"

Sözleşme, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, STE Genel Müdürü Vladyslav Belbas ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün ve Genel Müdür Yardımcısı Osman Devrim Fidancı tarafından imzalandı. Törende konuşan Demir, imzalanan sözleşmelerin iş birliklerine yol açması temeisiyle projenin başarıyla sonuçlanmasını beklediğini ifade etti.

 

 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER