Yaşıtları gibi oynayamadı, oyuncak koleksiyoneri ve fotoğrafçısı oldu

Çocukluğunda geçirdiği alerjik rahatsızlığından dolayı dışarıda yaşıtları gibi oyun oynayamayan Ulaş Şentürk, şimdilerde ise bir oyuncak koleksiyoneri ve fotoğrafçısı. Biriktirdiği yüzlerce oyuncağıyla dünyayı dolaşan Şentürk, her oyuncağına ayrı bir hikaye yazarak

Yaşıtları gibi oynayamadı, oyuncak koleksiyoneri ve fotoğrafçısı oldu

Oyuncak koleksiyoneri ve fotoğrafçısı Ulaş Şentürk, çocukluğunda geçirdiği Alerjik rinit (Alerjik nezle) rahatsızlığından dolayı yaşıtları gibi sokaklarda koşup oynayamadı. Sosyalleşmeye aracı olarak gördüğü çok sevdiği oyuncaklarına çocukluğundan itibaren sıkı sıkı sarılmaya başladı.

23 yıldır profesyonel olarak oyuncak biriktiren Şentürk, çocukluğundan beri peşinden gittiği oyuncak merakını fotoğrafçılıkla birleştirdi. Şimdi elindeki figürlerle dünyayı dolaşan Şentürk, figürlerin her birine her gün yeni bir hikaye oluşturuyor. Çektiği fotoğraflar ile oyuncakları kalıcı hale getirdiğini vurgulayan Şentürk, işi gereği yurt içine ve yurt dışına çıktığında yanında figürlerini de taşıyor. Şentürk, onlarla tatil yapıp, gezip yiyip içmeye başladıklarını ve bu şekilde Dünya turu yaptıklarını belirtti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER