Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Nevşehir’e müjde verdi

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ankara'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yaptığı ziyaretten müjdelerle dönüyor. Arı, Hayvan Kasabası projesi ve ağaçlandırma seferberliğine destek sağlayacak olan Bakan Pakdemirli'nin ayrıca 15 bin ton kapasiteli su depolarının

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Nevşehir’e müjde verdi

Belediye Başkanı Rasim Arı, içme suyu sorununun çözümü konusunda hayati önem taşıyan su depolarının yapımı, şehirdeki ağaçlandırma çalışmaları ve Hayvan Kasabası projesi için Ankara'da Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'yi ziyaret etti. DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın'ın da hazır bulunduğu ziyarette Bakan Pakdemirli'ye Nevşehir'de hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi veren Başkan Arı, içme suyu, hayvan kasabası projesi ve ağaçlandırma çalışmaları konusunda yapılan çalışmalardan bahsetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Pakdemirli, Başkan Arı'ya projeler için destek sözü verdi. Pakdemirli, Nevşehir'in içme suyu sorununun çözümü konusunda hayati önem taşıyan 15 bin ton kapasiteli 3 ayrı su deposunun ikmal ihalesi için onay verdiğini kaydederek Hayvan Kasabası projesi için de maddi destek sözü verdi. Nevşehir Belediyesi tarafından şehir nüfusu olan 110 bin kişi için 110 bin ağaç dikimi konusunda da bakanlık olarak destek sağlayacaklarını ifade eden Bakan Pakdemirli, Başkan Arı'ya çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER