Sosyal medyadan gördüğü haber üzerine İsveç’ten Türkiye’ye geldi

İsveç'te yaşayan uzun süre oğlunun kekemeliğine çözüm bulamayan Nevzat Jusufoski, internette gördüğü “3 aylık eğitimle Bağcılar'da 2 bin 350 kişi kekemelikten kurtuldu” haberi üzerine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya mesaj attı.

Sosyal medyadan gördüğü haber üzerine İsveç’ten Türkiye’ye geldi

Ardından Çağırıcı'nın oğlu ve kendisini Türkiye'ye davet etmesiyle büyük sevinç yaşan Jusufoski, “İlk başta mail attığımda açıkçası çok da umutlu değildim. Şansımızı deneyeyim dedim, çok da uzun sürmeden cevap aldım. Türkiye'ye sırf oğlumun kekemelik sorununu çözmek için geldik” dedi.

İsveç'te şoförlük yapan Nevzat Jusufoski, uzun süre 12 yaşındaki oğlu Hamza'nın kekemeliğine çözüm aradı. İsveç'teki terapilerden bir sonuç alamayan baba Nevzat Jusufoski, internette gördüğü “3 aylık eğitimle Bağcılar'da 2 bin 350 kişi kekemelikten kurtuldu” haberi üzerine harekete geçti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya mesaj atarak durumu anlatan Jusufoski, oğluna yardımcı olunmasını istedi. Mesajı gören Çağırıcı ise aileyle görüntülü konuşarak Türkiye'ye davet etti. Türk vatandaşı olmadıkları için kekemelik kursuna kabul edilmeyeceklerini düşünen Jusufoski ailesi, mesajlarına yapılan geri dönüşe büyük sevinç yaşadı. 4 ay sonra Hamza'nın okulunun tatile girmesiyle baba Nevzat Jusufoski, oğluyla birlikte İstanbul'a geldi. Bağcılar Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda derslere başlayan Hamza, kekemeliğinden dolayı yaşıtlarının kendisine farklı gözle baktığını ifade ederken Türkiye'de kekemeliği yeneceğini düşündüğünü söyledi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER