Şehit annesi: 'Ölmek benim hakkımdı, o bana gelecekti ben ona geldim'

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Uzman Çavuş Burak Uçar'ın annesi Zeynep Uçar, Anneler Günü'nde oğlunun kabrini ziyaret etti. Uçar, "Ölmek benim hakkımdı, o bana gelecekti ben ona geldim. Bu mekan onun değil benim olacaktı" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Şehit annesi: 'Ölmek benim hakkımdı, o bana gelecekti ben ona geldim'

Şehit annesi Zeynep Uçar, 21 Eylül 2016 tarihinde Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde Akçakoyunlu Hudut Bölüğü karşısında sınırdan 7 kilometre içeride mayın temizlenmesi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan oğlu Uzman Çavuş Burak Uçar'ın kabrini Anneler Günü'nde ziyaret etti. Oğlunun şehit olduğunu hacda öğrendiğini anlatan anne Uçar, eşi İbrahim Uçar ile birlikte sabahın erken saatlerinde Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği'ne geldi. Oğlunun mezarı başında dua eden anne Uçar, oğlunun mezar taşındaki fotoğrafını öperek uzun süre bakıp ağladı. Baba Uçar ise bu anları duygu dolu gözlerle seyretti.

Şehit oğlunun cenaze töreninde de tabutunu sevip “Allahıma şükürler olsun oğlum sen kötü bir yola düşmedin. Bu takdiri ilahidir. Vatan sağolsun. Versinler bana ben de gideyim Hz. Fatıma gibi ordumu koruyayım" diyerek herkesi ağlatan anne Zeynep Uçar, oğlunun mezarı başında da yine yüreklere dokunan sözler söyledi. Anne Uçar, "Ölmek benim hakkım onun değil, o bana gelecekti ben ona değil. Burası benim mekanım olacaktı, onun değil. O daha çok gençti, onun yaşayacağı çok şey vardı" diyerek gözyaşı döktü.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER