"Resmi dinimiz Hristiyanlık olsun"

Veysel Eroğlu, "denize dökeriz" sözleriyle eleştirilen CHP'li Hüsnü Bozkurt'un dedesinin "Bizim resmi dinimiz Hristiyanlık olsun" diye Meclis'e önerge verdiğini söyledi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un, referandumla ilgili 'evet'çiler için söylediği "denize dökeriz" sözlerine tepki göstererek, "Bu insana baktığımız zaman hayret ettim. Dedesi Mahmut Bozkurt bir dilekçe vermiş biliyor musunuz? önerge meclise, 'bizim resmi dinimiz Hristiyanlık olsun' diye. Bunlar işte 'hayır' diyor. Onun torunları diyor ki evet diyenleri denize dökeriz." dedi.

KAHVALTIYA KATILDI

Bakan Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine (ESOB) bağlı meslek odalarına yönelik verilen kahvaltıya katıldı. 

"DENİZE DÖKERİZ" DİYEN CHP'Lİ VEKİLE DEDESİNİ HATIRLATTI

Bakan Eroğlu, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referanduma değinerek 'hayır'cılara seslendi. Referandumda 'evet' tercihinde bulunacak kişilere karşı CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un "1919'da Samsun'a çıkıp 1922'de İzmir'de denize döktüklerimiz emperyalistler ve uşaklarıydı. 'Evet' çıkarsa bölmek isteyenleri yine denize dökeriz." şeklindeki sözlerine tepki gösteren Bakan Eroğlu, Bozkurt'a "densiz" sözleri ile yüklendi.

HRİSTİYANLIK RESMİ DİN OLSUN

Hüsnü Bozkurt'un dedesi Mahmut Bozkur'tun, cumhuriyetin ilk dönemlerinde verdiği kanun teklifini hatırlatan Bakan Eroğlu, "Ama bunlar hayırcılar o kadar hırçınlaştı ki değerli kardeşler bakın bir densiz kalkıyor evet diyenleri İzmir'de denize dökeceğiz diyor. Yahu biz İzmir'de düşmanı denize döken Afyonkarahisarlılardır. Yahu 25 Ağustos 26 Ağustos'ta bağlayan gece kahraman ordumuz Şuhut'tan, Kocatepe'ye yürüdü. 26 Ağustos sabahı 'ordular ilk hedefiniz Akdeniz' diyerek top atışları ile Büyük Taarruz başladı. 9 Eylül'de de düşmanı denize döktü. Ama bu insanın baktığımız zaman hayret ettim dedesi Mahmut Bozkurt bir dilekçe vermiş biliyor musunuz meclise. 'Bizim resmi dinimiz Hristiyanlık olsun' diye. Bunlar işte hayır diyor. Onun torunları diyor ki evet diyenleri denize dökeriz. Sevgili kardeşlerim biz 200 bin kişiyle ben de İzmir'deydim, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız da oradaydı. 200 bin İzmirli bu heyecanı onlara gereken cevabı onlara İzmir'den verdiler" dedi.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 07:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER