Pençe pençe temizlik

Kandil'e doğru ilerleyen komandolarımız, ‘temizlik safhasına' geçti. Şu ana kadar 15 teröristi gizlendikleri mağaralarda etkisiz hâle getirdi; bulunan mühimmatlar imha edildi.

Pençe pençe temizlik

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde yürütülen Pençe Harekâtı, dün de başarılı bir şekilde devam etti. Adım adım Kandil'e ilerleyen Mehmetçik, operasyonun ikinci gününde, teröristlerin saklandığı metrelerce derinlikteki 8 odalı ve metal kapılı, gizli bölmeli mağara ve sığınaklara girdi. Operasyon kapsamında şu anda kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15'e ulaşırken, teröristler tarafından bölgeye önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucunda iki asker şehit oldu.

SIĞINAKTA METAL KAPI
Teröristlerin su ve gıda depolarıyla, mühimmatları ve el yapımı patlayıcılar imha edildi. Taarruz helikopterleri komandolara havadan destek sağladı. Teröristlerin kaldığı mağaralar da imha edilirken, Millî Savunma Bakanlığının operasyon çerçevesinde yayınladığı görüntülerde mağara ve sığınaklardaki metal kapılar dikkat çekti. Güvenlik uzmanları bu kapıların hava harekâtı sırasında oluşan basıncın derinlere gitmemesi için yapıldığını belirtiyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 06:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER