Marmara’da suyun altında nefes kesen yarış

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından bu yıl 2'inci düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası nefesleri kesti.

Marmara’da suyun altında nefes kesen yarış

Marmara'nın serin sularında en büyük balığı yakalayabilmek için 5 saat suda kalan zıpkıncıların mücadelesi havadan drone ile de görüntülendi. Şampiyonaya Bursa takımları damga vururken sporcular 3 etap yapılacak turnuvalar sonrası Milli Takıma katılma şansı bulacaklar.

İlki Bodrum'da düzenlenen TSSF Zıpkınla Balıkavı Türkiye Şampiyonası'nın Marmara, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu ayağı olan 2'incisi Bursa'da düzenlendi. Mudanya ilçesine bağlı Trilye mahallesinde sabah erken saatlerde bir araya gelen zıpkıncılar hazırlıklarını tamamladıktan sonda Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına bağlı TCSG 25 botu önderliğinde denize açıldılar. Sahil Güvenlik botu ve dalgıçları taşıyan teknelerin oluşturduğu görsel güzellikte İHA tarafından havadan görüntülendi. TSSF tarafından görevlendirilen hakemlerde sporcuların bulunduğu teknelerde yer aldı. Sabah saat 08:30'da TCSG 25 botundan atılan fişeğin ardından yarışma başladı. Teknelerle birlikte Trilye ve Kapanca arasındaki 4.5 millik alana açılan sporcular zıpkınlarıyla birlikte denize daldı. Balıkadamların nefes kesen mücadelesi havadan da görüntülendi. Öğle saat 13:30'da yarışma tamamlandı. 5 saat suda kaldıktan sonra yakaladıkları balıklarla birlikte hakemlerin bulunduğu komodor teknesine yanaşan sporcular avladıkları balıkları havaya kaldırıp gösterdikten sonra yeniden Trilye limanına doğru yol aldı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER