Lise mezunu 2017 PÖH alımları ne zaman? Başvuru tarihi ve şartları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama neticesinde 2017 yılında on bin Polis Özel Harekat alımı yapılacak. Yapılan açıklamanın ardından PÖH alımları ne zaman olacak şartlar neler soruları sorulmaya başlandı.

Lise mezunu 2017 PÖH alımları ne zaman? Başvuru tarihi ve şartları

Emniyet Genel Müdürlüğünden ihraç edilen ve EGM'nin ihtiyaç duyduğu alanlar için polis alımının yapılması beklenmekteydi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama neticesinde 2017 yılında on bin Polis Özel Harekat alımı yapılacağını duyurdu.  Peki alımlar için başvuru şartları belli oldu mu? Alımlar ne zaman yapılacak. İşte tüm detaylar

LIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Alımlar hakkında her hangi bir tarih yok. Ancak Polis Özel Harekat alımı mülakat süreçlerinin tamamlanması ve kazanan adayların duyurulması ile yeni bir alım ilanı yayımlanabilir. Tabi PÖH alımlarının uzması ya da başka durumlardan dolayı alımlar referandum sonrasına da ertelenebilir.

10 BİN POLİS ALINACAK

Süleyman Soylu polis alımı ilanı bekleyenlere 10 bin yeni polis alımı yapılacağını müjdelerken Polis Özel Harekat alımları sürecinin devam ettiğini ve mülakatların da sürdüğünü duyurdu. 10 bin polis alımı başvuru şartlarının ise Nisan ayında belirlenmesi bekleniyor. PÖH alımları ile ilgili tüm detaylar haber7.com'da 

GEÇTİĞİMİZ ÖZEL HAREKAT POLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10 bin özel harekatçı adayı alınacak.

Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacak. Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 02 Kasım tarihinde başlayacak.

Adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı siteden açıklanacak.

2016 POLİS MAAŞLARI

Özel Harekat Polisi Maaşı: 4500-5000 TL

Çevik Kuvvet Polisi Maaşı: 3800-4500 TL

Trafik Polisi Maaşı: 3400-4000 TL

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER