Kurtlar Vadisi'nin sevilen oyuncusu Ferdi Merter Fosforoğlu'ndan kötü haber!

Birçok dizi ve film projesinde yer alan sevilen usta oyuncu Ferdi Merter Fosforoğlu için acil kan lazım uyarısı geldi. Şubat ayında düşerek kalçasını kıran 79 yaşındaki duayen isimin son sağlık durumu nasıl? İ

Kurtlar Vadisi'nin sevilen oyuncusu Ferdi Merter Fosforoğlu'ndan kötü haber!

İddialı yapımlarda rol alan başarılı oyuncu Ferdi Merter Fosforoğlu'nun son sağlık durumu kötü. Şubat ayında düşerek kalçasını kıran 79 yaşındaki duayen isim sevenleri kan bağışı çağrısında bulundu. 

Ferdi Merter Fosforoğlu için kan ihtiyacını Devlet Tiyatrosu sanatçısı Boğaçhan Sözmen kendi sosyal medya hesabından böyle duyurdu.

 

 

merter-kan

FERDİ MERTER KİMDİR?

Ferdi Merter 1962 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Sinema sanatçısı Enis Fosforoğlu’nun abisidir.

Bir çok tiyatro, sinema ve dizi’de rol alan usta oyuncu ilk oyunculuk deneyimini 1940 senesinde Tosun Paşa filminde gerçekleştirmiştir.  Acı Hayat, Kurtlar Vadisi ve son olarak Kiralık Aşk gibi pek çok iddialı projede yer almıştır.

Ferdi Merter İstanbul doğumlu ve İkizler burcudur. 1965 yılında Cansın Hanım ile evlenmiş ve bu evliliğinden 1966 doğumlu tiyatrocu Almula Merter, 1970 doğumlu Teymuralp Merter adında oğlu vardır.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER