İstanbul'da bayram trafiği çilesi

Ramazan Bayramını şehir dışında geçirmek isteyen sürücüler trafiğin yoğunlaşması nedeniyle yollarda kaldı. TEM Otoyolu’nda ve E-5'te kalan vatandaşlar trafiğin durumuna isyan etti.

İstanbul'da bayram trafiği çilesi

Ramazan Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen İstanbullar yollara düştü. Bayrama az bir süre kala yola çıkan İstanbullular trafik yoğunluğuna neden oldu. İstanbul genelinde trafik yoğunluğu her saat daha da arttı. TEM Otoyolu’nda ve E-5'te yolda kalan sürücüler ise duruma isyan etti. Her bayram önce bu çileyi yaşadıklarını ifade eden sürücüler, yolda kaldıklarını ifade ederek, “Saatlerdir yoldayız. Tatili şehir dışında geçirmek istiyoruz ama yoğunluktan dolayı gidemiyoruz. Her sene böyle, buna artık bir çözüm bulunması lazım. Ailemizle yollarda kaldık” dedi.

İstanbul Trafik Yoğunluk Haritası İçin Tıklayınız...

Aynı manzara E-5'te yaşandı

E-5 Karayolu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikameti Okmeydanı mevkiinde bayram için şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlardan Osman Kaya, “Karabük’e gidiyorum yaklaşık 1 saattir yoldayım” diye konuştu.
Aracıyla evine gitmeye çalışa Hafize Göçay ise “Oruçluyum,1 saati geçkin süredir evime gitmeye çalışıyorum. Çok perişanım" şeklinde konuştu.

Beylikdüzü'nden Okmeydanı'na 2 buçuk saatte geldiğini dile getiren vatandaş ise, "Bu trafik çilesi bitmez. Buradan çıkana kadar herhalde 10 saat sürer. Yolculuk Van'a inşallah. Karayolu zor değil buradan İstanbul'dan çıktıktan sonra karayolu açıktır Allah'ın izniyle" şeklinde konuştu.

FSM Köprüsü istikameti havadan görüntülendi

Ramazan Bayramı'nı şehir dışından geçirmek isteyen vatandaşların, Seyrantepe mevki Fatih Sultan Mehmet istikametinde oluşturduğu yoğun trafik havadan görüntülendi.

Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşların araçları ile şehir çıkışlarında oluşturduğu yoğunluk devam ediyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde (FSM) Ankara istikametinde oluşan trafik yoğunluğu havadan görüntülendi. Havdan görüntülenen trafiğin yer yer durma noktasına geldiği görüldü.

Doğan Can Cesur - Ufuk Kıvık - Ahmet Faruk Sarıkoç
 

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER