İbrahim Erkal için kritik 72 saat!

Maltepe'deki evinin otoparkında baygın halde bulunarak hastaneye kaldırılan ve derin koma durumunda olduğu açıklanan İbrahim Erkal ameliyata alınmıştı.

İbrahim Erkal için kritik 72 saat!

Şarkıcı İbrahim Erkal, Maltepe Başıbüyük’te bulunan evinin otoparkında baygın halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Erkal'ın, yapılan tetkikler sonucu son derece ciddi beyin kanamasının olduğu saptandı.

50 yaşındaki şarkıcı, rahatsızlık yaşamasaydı bugün İstanbul İdealtepe'de bir mekanda sahneye çıkıp şarkı söyleyecekti. Bu duyuruyu da Erkal, kişisel Twitter hesabından yapmıştı.

HASTANEDEN İLK AÇIKLAMA: DERİN KOMADA

"Beyin kanaması ön tanısı ile Liv Hospital’a getirilen evinin otoparkında düşmüş olarak bulunan değerli sanatçı İbrahim Erkal’ın yapılan tetkikler sonucunda son derece ciddi beyin kanamasının olduğu saptanmış olup hastamız derin koma durumundadır. Yoğun tıbbi destek tedavisi alan hastamız ameliyata alınmıştır."

AMELİYATTAN ÇIKTI! KRİTİK 72 SAAT

Yaklaşık 2 buçuk saat süren ameliyatın ardından Erkal'ın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Sanatçının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Doktorlar kanama olan bölgenin temizlendiğini ve ilk 72 saatin çok önemli olduğu açıkladı.

1 BUÇUK SAAT BAYGIN KALMIŞ

Star TV'de ekranlara gelen 'Duymayan Kalmasın' programına telefonla bağlanan İbrahim Erkal'ın iş ortağı Feyzullah Çelebi, ünlü sanatçının sağlık durumu hakkında, "Saat 01.00'de siteye giriş yapmış. Güvenlik görevlisi beni aradı. Saat 02.30'da oradaydım. 1-1,5 saat otoparkta kalmış. Doktorlar beyin kanaması geçirdiğini söylüyorlar. Rabbimden şifa diliyoruz. Dostlarından dua bekliyoruz. 'Allah'tan ümit kesilmez' diyoruz. Zaman zaman yüksek tansiyon rahatsızlığı yaşıyordu, Eşi, çocukları ve ailesi de hastanede" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER