Hayatını engelli çocuğuna adadı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde anne, Elmas Ercan (53), doğuştan engelli kızı Eslem Ercan'ı (14) her gün sırtında merdivenlerden elektrikli sandalyesine taşıyarak okula taşıyor. Hayatını engelli çocuğuna adayan anne 2019 yılında 'Yılın Annesi' seçildi.

Hayatını engelli çocuğuna adadı

Doğuştan bedensel engelli olan Eslem Ercan, 1 ve 4 sınıf Marmara İlkokulu ve 4 ve 8 sınıfları da Eti Maden Ortaokulu'nda toplam sekiz yıldır annesinin sırtında gidip geliyor. Derslerinde çok başarıları olan Eslem, okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok sevdiğini söyledi. Anne Elmas Ercan'ı Eti Maden Ortaokulu Müdürü Veysel Dikbıyık, yıllar boyu göstermiş olduğu üstün fedakârlık göstererek, çocuğunu her gün okula getirip götürmesine sessiz kalmayarak okulda “Yılın Annesi” seçti.

Elmas Ercan “Zonguldak doğumluyum. Babam taş kömüründen emekli olunca Bursa'ya taşındık. Bursa'dan da Bandırma'ya evlendim. 20 yıldırda Bandırma'da ikamet etmekteyim. Doğuştan engelli bir kızım var ismi Eslem, omuriliğinde sorun var. Kızım Eslem, 1 ve 4.sınıfı Marmara İlkokulu'nda tamamladı. Daha sonra da 8.sınıfa kadar da Eti Maden Ortaokulu'nda eğitim öğretimini devam etmektedir. Son senesini okumaktadır, kızım okula severek gelmektedir. Arkadaşlarıyla ve dersleriyle çok iyi. Eslem'in omuriliğindeki sıkıntıdan dolayı sürekli bir bakıma ihtiyacı olmaktadır. Sabah okula gelmeden ilk olarak kahvaltısını hazırlıyorum ve kahvaltısını yaptıktan sonra okul kıyafetlerini giydiriyorum. Her gün sırtıma alarak, merdivenlerden indirerek elektrikli sandalyesine oturtuyorum. Okul yoluna koyuluyorum. En çok yağmurlu havalarda zorluk çekiyoruz. Okula geldiğimizde her şey rahat. Okulda engelli rampası olduğu için sınıfa rahatlıkla gidebiliyor. Sabahleyin okula bıraktıktan sonra tekrar eve geliyorum, evdeki işlerime bakıyorum. Öğle saati olduktan sonra kızımın ihtiyaçları için tekrar okula geliyorum ve tekrar evin yolunu tutuyorum. Son olarak kızımın akşamüzeri dersleri bittikten sonra almaya geliyorum. Kızımın okumasını çok istiyorum. Kızımla beraber gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. İfadesinde bulundu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER