Emine Erdoğan: '132 milyondan fazla insan yardıma muhtaç'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “132 milyondan fazla insani yardıma muhtaç kişinin yaşadığı bir dünyada, bizlere pek çok sorumluluk düşüyor” dedi.

Emine Erdoğan: '132 milyondan fazla insan yardıma muhtaç'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 20-28 Mayıs'ta Cenevre'de düzenlenen 72. Dünya Sağlık Asamblesi kapsamındaki yüksek düzeyli toplantıda “İnsani ve hassas durumlarda kadınların, çocukların ve ergenlerin sağlık ve esenliklerinin evrensel sağlık kapsayıcılığı ile uyumlu hale getirilmesi” konulu bir konuşma yaptı. Emine Erdoğan, "Hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum.

Sağlık gibi dünyanın bugününü ve yarınını ilgilendiren çok önemli bir konuyu konuşmak üzere, sizlerle buluşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Davetlerinden dolayı Dünya Sağlık Örgütüne ve organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Sağlık, yaşamın en önemli gereklerinden biridir. Öyle ki, eğer toplumsal sağlık göstergeleri iyi değilse bireysel sağlığımızın iyi olması, aslında çok anlam ifade etmiyor. Sağlıklı olma hali, herkesçe paylaşılan bir hal olduğunda, yaşam kalitesi kitlesel olarak yükseliyor. Bu nedenle, evrensel sağlık kapsayıcılığı ilkeleri tüm dünyayı kapsamalıdır” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER