Duruşmada ağladı.... 'Ne İsa'ya ne Musa'ya...'

FETÖ mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da bulunduğu 15 eski vali ve kaymakamın yargılandığı davanın 2. duruşması başladı.

Duruşmada ağladı.... 'Ne İsa'ya ne Musa'ya...'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mülkiye" yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli oranlarda hapis cezası istemiyle dava açılan ve aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu 15 eski vali ve kaymakamın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan binada görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar eski İstanbul Valisi Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın’ın da aralarında bulunduğu 14 sanık ve yakınları katıldı.

Avukatların yer aldığı duruşmada, eski İstanbul Valisi Mutlu savunma yapıyor.

NE İSA'YA NE MUSA'YA YARANAMADIM

CNNTürk'ün haberine göre Mutlu savunması sırasında 10 yıl boyunca Güneydoğu'da görev yaptığını, bombaların patladığı sırada çocuklarının korktuğunu anlattı. Mutlu bunları anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili de savunma yapan Mutlu, '15 Temmuz darbesi gerçekleşmiş olsaydı, beni Silivri'ye bu yapı kapatacaktı. Ne İsa'ya ne Musa'ya yaranabildim' dedi.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER