DMD hastası çocuklarının tedavi umudu Hindistan’da

Dushenne Muskuler Distrofi (DMD) diğer adıyla kas erimesi hastası olan 5 yaşındaki Yunus Ömer ve 6 yaşındaki Muhammed Enes kardeşler tedavilerini devam ettirmek için Hindistan'a gitmeyi bekliyor. Ailenin maddi durumu olmadığı için 15 bin dolarlık tedavi masrafını karşılayacak hay

DMD hastası çocuklarının tedavi umudu Hindistan’da

Bahçelievler'de yaşayan Umut ve Burçin Güler çifti, genetik nedeniyle Dushenne Muskuler Distrofi (DMD) diğer adıyla kas erimesi hastası olan 5 yaşındaki Yunus Ömer ve 6 yaşındaki Muhammed Enes'in tedavisi için tekrar Hindistan'a gitmesi gerekiyor.

Ailenin 15 bin dolarlık tedavi masrafını karşılayamadığı için hayırseverlerden gelecek yardımı umutla bekliyor. Umut ve Burçin Güler çifti, ilk çocuklarında kas erimesi olduğunu öğrendikten sonra tedavi için birçok doktora gitti. Bir yandan oğlunun tedavisi için mücadele veren aile, ikinci bir çocuklarının olacağı haberini aldı. Ancak doktorlar çocuğunda kas erimesi hastalığında olabileceğini belirttiler. Muhammed Enes dünyaya geldikten sonra onunda kas erimesi hastalığına yakalandığını öğrendiler. Yüzde 50 zihinsel ve yüzde 26 bedensel olmak üzere toplam yüzde 76 oranında engelleri olan çocukların tedavisi için birçok hastanenin kapısını çaldı ancak hiçbir çözüm yolu bulunmadı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER