Datça’nın en zengin horozu; Necati

Datça Limanı'ndaki bir balıkçı lokantasında bahşiş kutusunun üzerinde oturan horozu görenler, sahibinin Necati ismini koyduğu horoza bahşiş vermeden geçmiyor.

Datça’nın en zengin horozu; Necati

Datçalıların ilgi odağı olan Necati, lokantada sadece bahşiş kutusunun üzerine oturuyor. Horoz Necati'nin günlük yaşamı, psikolojik durumuna da bağlı. Lokantaya gelmek istediğinde sahibine bir şekilde kendini gösteren Necati, aynı eylemi mesaisi bitince de yapıyor.

Kendi tavuklarından ürettiği 9 aylık horoz ile hiç ayrılmadıklarını ifade eden sahibi Musa Ekdeniz, “Buraya geldiği zaman para kutusunu çok seviyor parayı çok seviyor. Bu kasanın üzerine yani tip kutusunun üzerine oturur 7 saat orada kalır, 7 saat sonra saat akşamüzeri 16.00'da başlar huysuzlanmaya, ‘beni götür' bahçeme diye. Arabanın ön koltuğunu çok sever, başka yere gitmez illa orada seyahat edecek arabanın içerisinde böyle ötmesini sever. Müzik dinler, onun işi bu başka hiçbir işi yok. Bunu herkes çok seviyor buraya gelen herkes gelip fotoğraf çektiriyorlar. Avrupa'dan bile gelip fotoğraf çektirenler var meşhur oldu çıktı başımıza. Benden daha meşhur” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER