Çay, Tarım Bakanlığı'ndaki Toplantıda Ele Alındı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çay ve Çaykur’la ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Çay, Tarım Bakanlığı'ndaki Toplantıda Ele Alındı

Bakan Fakıbaba’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu katıldı.
 
Çay politikalarının el alındığı toplantıyla ilgili bilgi paylaşımı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Twitter resmi hesabından yapıldı.
 
Paylaşılan fotoğraf karesinde “Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile bakanlığımızın çay politikalarını görüştü.” İfadelerini yer verildi.
 
Yapılan görüşmenin ayrıntıları ve toplantıdan çıkan kararlarla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu görüşmede organik çay tarıma geçiş sürecinin ele alındığı öğrenildi.
 
Hatırlanacağı üzere çayda organik tarıma geçiş süreci 15 Ekim 2017 tarihi itibariyle bakanlık tarafından belirlenmişti; ancak şuana kadar konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmaması binlerce çay müstahsilini tedirgin ediyor.
 
Konunun belirsizliğinin açığa çıkmasını isteyen çay müstahsillerinin gözü kulağı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın konuyla ilgili vereceği karara çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER