Bakan Soylu: 'Çözüm süreci diyenler PKK ile kol kola'

TGRT Haber'e özel açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Çözüm süreci diyenler PKK ile kol kola' dedi.

Bakan Soylu: 'Çözüm süreci diyenler PKK ile kol kola'

TGRT Haber özel yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları…İçişleri Bakanı Soylu: “Oradaki kişinin Mahmut Tanal'la bağlantısı var”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber özel yayınında TBMM'de yakalanan DHKP-C'li teröristlerle ilgili açıklamalarda bulunarak, “Oradaki kişinin daha önce Mahmut Tanal'la bir bağlantısı var, olabilir milletvekilidir çağırmış olabilir. Çocuğun telefonunda Mahmut Tanal'ın telefonu aranmış. Başka milletvekilleri de aranmış. Ama aranabilir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “TBMM'deki hadise iki türlü yorumlanabilir, bir oradaki kişinin daha önce Mahmut Tanal'la bir bağlantısı var, olabilir milletvekilidir çağırmış olabilir. Çocuğun telefonunda Mahmut Tanal'ın telefonu aranmış. Başka milletvekilleri de aranmış. Ama aranabilir, oradaki bir kişinin telefonundan milletvekilinin telefonu aranabilir. Burada esas dikkat edilmesi gereken legal yapılanmalar üzerinden bunları gerçekleştirmeye çalışırlar, sürekli. Nuriye Gülmen meselesinde olduğu gibi, katı bir örgüttür DHKP-C, açlık grevi yapan akademisyenlerden bahsediyorum. Talimatlarından vazgeçmez” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER