Artık gitmek istediği parka pencereden bakmayacak

Kayseri'de doğuştan beyin felci (serebral palsi) hastalığına bağlı olarak yürüme kaybı bulunan 8 yaşındaki Ayşegül Doğanay, gidemeyip sürekli pencereden baktığı oyun parkına, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği akülü araçla gitmenin mutluluğunu yaşıyor.

Artık gitmek istediği parka pencereden bakmayacak

Kayseri'de yaşayan 8 yaşındaki Ayşegül Doğanay, doğuştan serebral palsi hastalığına bağlı olarak yürüme kaybı yaşıyor. Ailesinin maddi durumunun iyi olmaması sebebiyle şimdiye kadar akülü araca kavuşamayan Doğanay, evinin penceresinden binalarının karşısında bulunan oyun parkına bakarak, tek başına gitmenin hayalini kurdu.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen Engelsiz Yarınlar Projesi kapsamında, akülü aracına kavuşan Doğanay, şimdi tek başına hem okuluna, hem tedavisi için hastaneye hem de pencereden bakıp hayalini kurduğu oyun parkına gitmenin mutluluğunu yaşıyor.
Ayşegül Doğanay'ın annesi 38 yaşındaki Aygül Doğanay, çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Ayşegül'ün beyin ile alakalı bir rahatsızlığı bar. Doğuştan oksijensiz kalmış, yürüyemiyor. Ayşegül okula gidip gelmek istiyordu. En büyük hayali akülü araçtı. Şimdi akülü araç sayesinde okula götürüp getirebiliyorum.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER