Adana'da ilginç olay! Doğum gününde...

Adana’da 3 arkadaş, gece saatlerinde doğum günü kutlamak için çaldıkları deniz bisikletiyle açıldıkları gölde mahsur kalınca polisi arayıp yardım istedi.

Adana'da ilginç olay! Doğum gününde...

Su altı polisleri ise gençleri mahsur kaldıkları gölden kurtarıp karaya çıkarttı.

Olay, sabah saatlerinde Seyhan Baraj Gölü'nde meydana geldi. İddiaya göre, Galip B. (23) ve Nazmi Furkan E. (24) ismi öğrenilemeyen başka bir arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için gece 03.00’da göl kenarından deniz bisikleti çalıp göle açıldı. Gölde içki içen gençlerin kullandığı deniz bisikleti su almaya başlayınca 3 genç paniğe kapılıp göl içerisinde bulunan Sevgi Adası’na gitti.

Adada mahsur kalan gençler sabah 07.00’a kadar bekleyip cep telefonlarından '155 Polis İmdat' hattını arayarak polisten yardım istedi. Olay yerine giden polis ekipleri ise deniz polisine durumu bildirip gençlerin adadan kurtarılmasını sağladı.
Deniz polisinin botuyla karaya çıkan gençler, kendilerini görüntüleyen İHA muhabirine ise, "Arkadaşın doğum günü. Kutlama vardı. Biz de gece buradan aldık deniz bisikletini. Yarı yolda kaldık geri dönemedik. Biz de adaya gittik. Oradan da 155’i aradık. Telefonda dakikamız yoktu çünkü" açıklamasında bulundu.

3 genç ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER