Adalet Bakanı Gül’den YSK’ya yapılan eleştirilere sert cevap

Bir dizi ziyaret için Gaziantep'te bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, muhalefet kanadından YSK'ya karşı yapılan eleştirilere cevap verdi.

Adalet Bakanı Gül’den YSK’ya yapılan eleştirilere sert cevap

Gaziantep'te çeşitli temaslarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. YSK'ya yapılan eleştirilere sert tepki gösteren Bakan Gül, herkesin bu karara saygı duyması gerektiğini belirterek, "23 Haziran'da kararı İstanbul seçmeni verecektir" dedi.

"YSK'nın kararına saygı duymak gerekir"

Özellikle muhalefet kanadından YSK'ya yapılan eleştirilere tepki gösteren Bakan Gül, "Yüksek Seçim kurulu ülkemizdeki yüksek mahkemelerden biridir. YSK'da saygın hukukçular vardır. Yüksek Seçim Kurulu kararını beğenebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz ancak bu karara saygı duymak hukuk devletinin gereğidir. Elbette eleştiriler olabilir ama bu eleştirilerin YSK'nın saygın üyelerini hedef gösterecek şekilde, isimlerini soy isimlerini söyleyerek, bir itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. İsimlerini okuyarak yüksek mahkeme üyelerini tahkir etmek gibi davranışlar asla kabul edilemez. Bir muhalefetin üslubuna asla yakışmayan bir tavırdır. Bu üslup yüksek mahkeme üyelerini alçaltmaz tam tersine o üslubu kullanan kişileri alçaltır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER