Acılı anneden Yusuf Nazik’e: 'Evladımın katili yüzüme bak'

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen saldırıda oğlunu kaybeden Medine Erdemci, katliamın planlayıcılarından 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Yusuf Nazik'e "Evladımın katili yüzüme bak" diye seslendiğini, Nazik'in dönüp baktığını ve a

Acılı anneden Yusuf Nazik’e: 'Evladımın katili yüzüme bak'

11 Mayıs 2013 tarihinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yapılan saldırılar sonucunda 52 kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında Ankara'da görülen davada olayın planlayıcılarından Yusuf Nazik'e 53 kere müebbet cezası verildi.

11 Mayıs Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna ve dernek üyeleri bu cezaların yetmeyeceğini, sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

Saldırıda oğlu Halil Erdemci'yi kaybeden Medine Erdemci ise Yusuf Nazik'in aldığı ceza dolayısı ile sevindiklerini ancak diğer sanıklar Aykan Hamurcu ve Hasan Kabakulak'ın tahliye edilmesi sonrasında hüsrana uğradıklarını söyledi. Demirci, “Ben ilk mahkemeden beri gidiyorum, bu mahkemeye de gittim. Biz Yusuf Nazik'in ceza alacağına sevinerek gittik, evet cezasını aldı, sevindik ama orada çok kötü bir hüsrana uğradık. Halen o şoku üzerimizden atamadık. Evlatlarımızın katili iki kişinin de tutuklanacağını bekledik, dosyalarda her şey hazırken, 27 yıl birine, diğerine 14 yıl kesilmiş ama tahliyeleri verilince şaşırdık. Ne hale geldiğimizi bilmiyorum, üzgünüz o şoku üzerimizden atamadık. Evlatlarımızın katilini dışarıya bıraktılar. Başka annelerin canları yansın diye mi? Başka evlatlar yetim kalsın diye mi? Başka anne babaların yürekleri yansın diye mi? Neden bunları bırakıyorlar? Devletimiz sesimizi duysun. Yeter, bu zalimleri dışarıda bırakmasınlar. Onları da alsınlar içeriye" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER