ABD Adana Konsolosu Baez, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi

Amerika Birleşik Devletleri Adana Konsolosu Alejandro Hoot Baez basın mensuplarıyla bir araya geldiği iftar programında, “Topluma pozitif yönde katkıda bulunmak için gayret ediyoruz. Konsolosluğumuzun açıldığı 60 yıldan bu yana Amerikalı diplomatların ve ailelerinin Adanalılar ta

ABD Adana Konsolosu Baez, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi

ABD'nin Adana Konsolosu Alejandro Hoot Baez ve İncirlik Hava Üssü ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanı Albay Britt Hurst, Ramazan dolayısıyla basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Baez, konutunda iftar öncesi gerçekleştirdiği açıklamasında Ramazan'ın bir arada olma zamanı olduğunu ve konsolosluğun açıldığı 60 yıla yakın zamandır Amerikalı diplomatların ve ailelerin Adanalılar tarafından içtenlikle karşılanmasından dolayı onur duyduklarını ifade etti.

Topluma pozitif yönlerde katkıda bulunmak için gayret ettiklerini belirten Baez, “Yerel seçimlerin ardından konsolosluk bölgemizde yeni seçilen belediye başkanlarını ziyaret ederek tebrik ettik. ABD değişim programları için adayları ve Büyükelçilik hibe yarışması için başvuruları değerlendiriyoruz. Bu iki program, yerel liderlerin ve organizasyonların küresel ağlar kurmalarına ve halihazırda mükemmel olan işlerini desteklemek için kaynaklar bulmalarına yardım ediyor” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER