Kılıçdaroğlu Bak'a gönderme yaptı ''Rizeli bunu hak ediyor!..''

CHP’nin önerisi üzerine mecliste yapılan görüşmeler esnasında AK Parti ve CHP arasında yaşananlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da grup toplantısında yaptığı konuşma ile katıldı.

Kılıçdaroğlu Bak'a gönderme yaptı ''Rizeli bunu hak ediyor!..''

Cumhuriyet Halk Partisi’nin çay üreticilerinin ve çaycılığın sorunlarının araştırılması için Meclise verdiği araştırma önerisi için yapılan konuşmalar sonucunda ortaya çıkan çayda sorun yok polemiğine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu farklı bir boyut getirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu muhalefet ile AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak arasında yaşanan Çayda sorun var, yok polemiğinde aleyhte söz alan Osman Aşkın Bak’ın “bölgede çay üreticilerinin sorunu olmadığını, 2002'den bu yana yapılan seçimlerde 2007'de bir bağımsız vekil dışında Rize'de tüm milletvekilliklerini kazanmalarının bunun göstergesi olduğu.” yönündeki açıklamasına Meclis Parti Grup Toplantısında cevap verdi.

Kılıçdaroğlu çay üreticisinin iyi bir fiyat beklerken İran’dan çay ithal edildiğini ama Rizelinin de bunu hak ettiğini söyledi. İşte Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun açıklaması:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER