Karadeniz Müziğinin Duayeni Ayhan Alptekin Yeni mekan açtı

Karadeniz müziğinin duayeni olarak bilinen sanatçı Ayhan Alptekin Rize'nin fındıklı ilçesinde otantik bir mekana imza attı. Zeni Cafe isimli işyerinde Karadeniz Ezgileri melodi olup yükselecek.

Karadeniz Müziğinin Duayeni Ayhan Alptekin Yeni mekan açtı

Sanatçı Ayhan Alptekin ve Hasan Pehlivan'ile ortak açtığı Zeni Cafe isimli işyerinin açılış kurdelesini Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Siyasiler, dernek başkanları, Müdürler, sanatçılar ve çok sayıda davetli eşliğinde kurdelenin kesilmesiyle yapıldı.


 

Sıcak yemek, ızgara ve cafe menüsünün sunulduğu mekanda sanatçı Ayhan Alptekin canlı performansı ile de sahne alacak. Özel günler, toplantı ve aile buluşmalarının yapılacağı Zeni Cafe Fındıklı ilçesine de sosyo kültürel anlamda çok şey katacak gibi duruyor.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin şunları kaydetti: "Karadeniz müziğinin usta yorumcularından sanatçı Ahyan ALPTEKİN kardeşimin Fındıklı İlçesinde Hasan PEHLİVAN'lar ile birlikte açtıkları Zeni Cafe isimli iş yerinin kurdele kesim merasimine katıldık. Canlı müzik performansı ile Ayhan ALPTEKİN'i dinleme imkanı bulacağımız mekanın gerek istihdam ve gerekse Karadeniz müziğimizin yaşatılması adına bölgemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim."YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER