'E-ticaret fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırıyor'

Kadınları iş gücüne dahil etmek için “#eticaretkadinlari” adıyla ile bir dizi eğitim düzenleyen Ideasoft, 1,5 yılda bini aşkın kadını e-ticaretle tanıştırdı.

'E-ticaret fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırıyor'

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ülkemizde çalışma yaşındaki erkeklerin yüzde 72'si, kadınların ise yalnızca yüzde 33'ü iş gücüne katıldığı kaydediliyor. Ev ve çocuklara dair ihtiyaçların yanı sıra, fırsat eşitsizliği, baskı ve kötü koşullar gibi nedenlerle çalışma hayatına katılamayan yaklaşık 6,5 milyon kadın için sınırların ve kısıtlamanın olmadığı e-ticaret pek çok olanak sunuyor.

Türkiye'nin önemli e-ticaret altyapı sağlayıcısı Ideasoft, her yıl yüzde 33 büyüyen e-ticaret pazarında kadın girişimlerin de yer alması için 2018'in başından bu yana #eticaretkadinlari adıyla bir dizi etkinlik düzenliyor. Son olarak Mayıs ayında BizBizze Kadınlar İçin Fikir Destek Derneği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte, iş hayatına ara veren ve yeniden sektöre dönmek isteyen 40 kadın e-ticaret eğitimi aldı. Böylece 2018 yılının başından bu yana düzenlenen 15 seminerde eğitim verilen kadın sayısı bini aştı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER