2017 PYBS maaşları kaç TL? Burs ücretleri ez az ne kadar yatacak?

Bugün açıklanması beklenen PYBS sınav sonuçlarıyla birlikte binlerce öğrenci merak ettikleri burs ücretinin ne kadar olduğuna ilişkin araştırmalara başladı. Peki, 2017 PYBS burs ücretleri ne kadar?

2017 PYBS maaşları kaç TL?  Burs ücretleri ez az ne kadar yatacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen PYBS Bursluluk sınavı için maddi durumu elverişsiz olan öğrencilerin katılım gösterdiği sınavda sıra burs ücretlerinin ne kadar olduğu konusuna geldi. PYBS Bursluluk Sınavı ücretlerinin ne kadar olduğu ile ilgili önemli gelişmeleri haberimizden şimdi öğrenebilirsiniz.

2017 PYBS BURSLARI NE ZAMAN ÖDENİR?

PYBS Bursları her yıl 3 ayda bir yatar. 18 Temmuz'da PYBS sonuçlarının açıklanması ile burs almaya hak kazandığını öğrenen öğrencilerin ilk bursları genellikle 2017'nin Eylül veya Ekim ayları arasında bir tarihte yatırılır. 

Sonrasında öğrenciye yapılacak ödemeler Ekim, Ocak, Nisan ve Temmuz aylarında gerçekleştirilir. PYBS Bursu senede 4 kez verilmektedir.

PYBS bursu sınavda alınan puanlara göre belirlenir. Yani PYBS Bursu öğrencinin aldığı puana göre değişiklik gösterebilmektedir.

2017 PYBS BURS ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Bursluluk sınavını kazanıp başarı gösteren öğrenciler ‘’3 ayda 475 TL’’ burs alacak. Burslar öğrenci velileri aracılığıyla öğrenci adına açılacak olan banka hesaplarına yatacak.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER