Gemlik Belediyesi Orhan Veli Sanat Etkinlikleri devam ediyor. Şimdiye kadar halk müziği sanatçısı Aslan Akdağ ve pop müzik sanatçısı Erdem Seyhan’ın sahne aldığı etkinliklerde son olarak Muhtarlar Korosu Gemliklilere keyifli bir akşam yaşattı. Feyzi Sarıkaya (GEMLİK LİFE)- Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi sanatçıları eşliğinde sevilen parçaları seslendiren koroda Nilüfer’den Yıldırım’a Bursa’nın çeşitli ilçelerinden 26 muhtar yer aldı. Gemlik’ten ise Gencali Mahallesi Muhtarı Mürüvet Günay ile Karacaali Mahallesi Muhtarı Göksal Noca seyircilerin karşısına çıktı.

Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Gemlik Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Gemlikli katıldı. Konserde Bir Kızıl Gonca, Fikrimin İnce Gülü, Mihriban, Ah Yalan Dünya gibi parçalar seslendirildi. Gemlikli muhtarlar da solo eserlerle izleyicinin karşısına çıktı. Mürüvet Günay Uzun İnce Bir Yoldayım, Göksal Noca ise Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Annem parçasını seslendirdi.
 
Gecenin sonunda Orkestra Şefi Serkan Kiviz’e teşekkür çiçeğini Gemlik Belediye Meclis Üyesi Mehtap Ünlü takdim etti. Daha sonra muhtarlar ve sanatçılar, konuklar ile hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.
Orhan Veli Sanat Etkinlikleri kapsamında 26 Şubat Cumartesi Ahmet Aslan konseri gerçekleşecek. Mart ayı programı ise şöyle: 4 Mart Cuma Gemlik Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Ben Anadolu’yum Konseri, 5 Mart Cumartesi Samida Konseri, 8 Mart Salı Küçük Salon Tiyatro Topluluğu Frida Tiyatro Gösterisi, 18 Mart Cuma Gemlik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Çanakkale Zaferi Konseri, 19 Mart Cumartesi Nida Ateş ile Aşık Veysel’i Anma Gecesi, 20 Mart Pazar Gemlik Eğitimcileri Kültür ve Dayanışma Derneği Şiir Dinletisi, 25 Mart Cuma Gemlik Sesini Arıyor, 2. Ses Yarışması Finali."
 
Tüm programlara katılım ücretsiz olup hepsi belirtilen tarihlerde Gemlik Belediyesi Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde, saat 20.00’de gerçekleşecek.