Öğrenciler “Temiz Bir Dünya İçin” geleceğin projelerini üretti

Dünyanın çöp ve atıklar konusundaki problemlerini belirleyip temiz bir dünya için yenilikçi çözümler üreten Uğur Okulları öğrencileri, geleceğin projeleri tasarlandıkları U-MakerFest III' te yarıştı. Yarışmada patent alabilecek düzeyde projeler olduğunu kaydeden Uğur Okul

Öğrenciler “Temiz Bir Dünya İçin” geleceğin projelerini üretti

Uğur Okulları öğrencilerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri derslerinde öğrendikleri bilgileri hayata geçirerek robotik, oyun tasarımı ve video/animasyon olarak 3 alanda yarıştığı U-MakerFest'te geleceğin projeleri tasarlandı. U-MakerFest, bu yıl “Çöp” teması ile Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşiminden oluşan “Maker” ruhunu desteklemeyi amaçlayan ve öğrencilerin yıl boyunca kazandıkları problem çözme, eleştirel düşünme gibi pratiğe dönüştürmelerini hedefleyen U-MakerFest'in bu yılki teması “Çöp” olarak belirlendi. Öğrencilerin, dünyamızın çöp ve atıklar konusundaki problemlerini belirleyip temiz bir dünya için yenilikçi çözümler ürettikleri ve ürettikleri projeleri sergi alanlarında sundukları U-MakerFest III'te geleceğin projeleri yarıştı. 63 takım katılım gösterdiği yarışmada bu yıl robotik, oyun tasarımı ve video/animasyon alanlarında yarışan öğrenciler çöp ve atıklar ile ilgili çözümleri ve fikirlerini içeren projelerini üreterek sergiledi. Öğrenciler üretim sürecinde sırasıyla “Empati Kur, Tanımla, Fikirleştir, Prototiple, Test Et” adımlarını izleyerek projelerini üretip jüri üyelerine sundular.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER